Czym jest inteligenty dom?

Kto z nas nie chce mieszkać nowocześnie i z przepychem. Każdy, każdy z nas chce się czuć w swoim domu komfortowo i bezpiecznie, dlatego krokiem naprzód jest budowa i projektowanie inteligentnego domu, który może się stać swoistym domem przez duże „d”.

Inteligenty dom – czym jest?

Inteligenty dom to nic innego jak w wysoce zaawansowany technicznie budynek. W takim budynku wszystkie instalacje są ze sobą zintegrowane dzięki użyciu centralnego systemu zarządzania. Inteligentny dom można zaprogramować na różne sposoby – kontrolować ogrzewanie – w zależności od potrzeb podnosić lub obniżać temperaturę, oświetlenie, zużycie energii elektrycznej, wody oraz umożliwiać dostęp do sieci internet.

Wszelkie prace związane należy przeprowadzić na etapie budowy domu, z tego względu, że wszelkie modernizacje wymagają skomplikowanych prac budowlanych, zaprojektowania okablowania i nie tylko. Wiąże się to również z instalacją odpowiedniego sprzętu i urządzeń, które pozwolą na zdalne nimi sterowanie. Póki co zaprojektowanie i wykonanie inteligentnego domu niesie za sobą dość spore koszty.

Inteligenty dom w Poznaniu http://www.ladsystem.pl/automatyka-domowa/fibaro-inteligentny-dom/ – kliknij aby przejść na stronę firmy ladsystem.pl

Jak zabezpieczyć inteligentny dom?

Już samo zaprojektowanie budynku podnosi komfort i życie mieszkańców. Dodatkowo warto też zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie. Na pewno pomogą w tym instalacje systemu alarmowego, który sygnałem dźwiękowym i wizualnym zakomunikuje o niebezpiecznym fakcie w naszym domu. Warto instalacje systemu alarmowego połączyć z monitoringiem wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, gdyż sama instalacja inteligentnego domu jest drogim rozwiązaniem, dlatego może być łatwym łupem dla złodzieja.

W przypadku monitoringu warto wybrać sprawdzone i solidne kamery przemysłowe, które zapewnią dobry i wyraźny obraz w porze nocnej, a także będą odporne na działanie czynników atmosferycznych.

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *