Jakie bramy garażowe wybrać w Kielcach?

Bardzo ważnym elementem każdego domu jest garaż. Zajmuje on sporą część całego budynku, a w nim bardzo często przechowujemy wartościowe przedmioty. Jaką bramę garażową należy wybrać?

Bramy garażowe ze względu na sposób otwarcia

Bramy garażowe zostały podzielone ze względu na sposób otwarcia. Rozróżniamy bramy segmentowe, rolowane, uchylne i dwuskrzydłowe. Tak naprawdę każda z bram w zależności od producenta powinna spełniać swoje założenia. Chronić domowników i ich mienie, a także zapewniać izolację i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dlaczego zatem są różne rodzaje bram?

Rodzaj bramy jaki powinniśmy wybrać dla naszego domu zależy w sporej mierze od ilości miejsca jaką dysponujemy przed domem. Jest to oczywiście konieczność dla tych osób, które mają naprawdę krótki podjazd lub nie mają go wcale. W tym wypadku wybór bramy segmentowej czy rolowanej byłby najodpowiedniejszy. Jeśli decydujemy się na bramę dwuskrzydłową to musimy się liczyć z tym, że aby brama się prawidłowo otwarła potrzebuje trochę wolnej przestrzeni. Więcej o bramach garażowych: http://www.gotexstolarka.pl/bramy

Kolorystyka bramy garażowej

Obecnie producenci bram oferują szeroką gamę kolorystyczną, którą można łatwo dopasować do koloru elewacji czy drzwi frontowych, a w zasadzie całej stolarki okiennej oraz drzwiowej. Jest to bardzo duże udogodnienie, ponieważ nowoczesna brama garażowa dodaje całej architekturze budynku odpowiedniego charakteru i estetyki.

Dodatkowe opcje

Dodatkowo do bram garażowych oferowany jest napęd sterowany przy pomocy pilota. Jest to bardzo duże udogodnienie, które również zwiększa bezpieczeństwo domowników. Montaż napędu niesie ze sobą również większe koszty montażu samej bramy. Jednak komfort użytkowania jest wówczas największym atutem.

Czyli czym się kierować?

Wybierając bramę garażową należy zatem kierować się paroma względami. Przede wszystkim, jeśli mamy mniej miejsca na podjeździe nie należy wybierać bramy uchylnej lub dwuskrzydłowej. Brama powinna mieć kolorystykę zbliżoną i dopasowaną do elewacji. Dodatkową opcją jest montaż mechanizmu otwierającego i zamykającego bramę.

 

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *