O czym pamiętać przy montażu rolet?

Montaż rolet wydaje się bardzo prostym zajęciem, jednak jak się okazuje bardzo często nawet firmy trudniące się tym fachem popełniają proste błędy. Jeśli będziemy sami montować rolety to warto przeczytać ten artykuł, aby ustrzec się podstawowych błędów.

O czym należy pamiętać?

Aby roleta spełniała swoją rolę musi zostać dobrze zamontowana. Jest kila ważnych detali na które należy zwracać uwagę, aby nie popełnić prostych błędów, które mogą skutkować uszkodzeniem okien lub zakupu całkowicie nowej rolety. O to na co należy zwracać uwagę:

  • Gdzie dokładnie będzie montowana roleta? Na konstrukcji stalowej, drewnianej czy pcv? To wszystko ma ogromne znaczenie
  • Pomiar musi być bardzo dokładny, szczególnie jeśli roleta ma być schowana (kasetka)
  • Złe i błędne oznaczenie miejsc na otwory mocujące. Dlaczego to jest ważne, chyba nie trzeba dodatkowo tłumaczyć.
  • Zły montaż samej rolety i jej prowadnic
  • Musi być zachowany pion i poziom

Oczywiście problemy może nastręczać sama roleta, gdyż błędy mogą ujawnić się już na etapie produkcji. Warto zatem przed montażem dokładnie sprawdzić, czy nie popełniono pomyłek w samej konstrukcji rolety. Czy została dobrze wymierzona i właściwie przygotowana do montażu.

Gdzie kupić dobre rolety?

W każdym większym mieście wojewódzkim można kupić rolety przeznaczone do domu, biura oraz instytucji publicznych. Jest to najprostsza i zarazem najskuteczniejsza forma przysłony okna.

Tak naprawdę zdecydowana większa część realizacji jest wykonywana bezbłędnie i sprawnie. Jednak jak w każdym fachu znajdą się firmy, które nienależycie podchodzą do swojej pracy, a przez co coraz więcej klientów jest uprzedzonych i rzadziej wybiera ów produkt. Dlatego drodzy znajomi po fachu, róbmy swoją pracę dobrze, a dzięki temu każdy w swoim domu czy biurze będzie chciał rolety!

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *