Połączenie rolet i żaluzji? To da się zrobić!

Parędziesiąt lat temu najpopularniejszym sposobem zasłaniania okien były żaluzje. Od jakiegoś czasu zdecydowanie większą popularnością cieszą się rolety, które doczekały się kilku ciekawych odsłon. A jakby tak połączyć jedno i drugie?

Żałuje odchodzą do lamusa?

Niegdyś to żaluzje były najpopularniejszym sposobem na przysłanianie okna. Tradycyjne, aluminiowe żaluzje, które dzisiaj kojarzą się powyginanymi listkami, kurzem i kotem w środku. Dobrze, że świat poszedł nieco dalej i wprowadził na przykład żaluzje drewniane, które są o wiele elegantsze od tych tradycyjnych, trudniej je uszkodzić i zdecydowanie łatwiej utrzymać ich czystość.

Po jakimś czasie ktoś wpadł na to (proszę nam wybaczyć kolokwializm), aby żaluzje montować pionowo. Verticale wprawdzie wyglądają ładnie, lecz w tym wszystkim wydają się być za bardzo surowe i pozbawione tego czegoś. Chyba po prostu za często są montowane w biurach i szpitalach.

Więcej żaluzjach firmy Skarbiec z Białegostoku: http://skarbiec.tiu.pl/poziomezaluzje-bialystok.html

Rolety w miejsce żaluzji

Rolety bardzo szybko, można powiedzieć przebojem wdarły się na nasze okna i nie byłoby przesadą stwierdzenie, że pobiły żaluzje. Najpopularniejszą formą rolet są rolety mini, które montuje się na skrzydle okna przy pomocy haczyków czy przylepek. Kasetka z rolką zamontowana jest na zewnątrz, a sama roleta nie posiada prowadnic tylko sznurek kulkowy do regulacji długości przysłony. W zależności od potrzeb można zamontować prowadnice, aby roleta nie odchodziła od szyby, a także schować kasetkę. Wszystko można zrobić w odpowiednim wariancie kolorystycznym.

A jakby połączyć jedno i drugie?

Rolety dzień-noc – tak nazywa się genialne połączenie rolet oraz żaluzji. Mechanizm działanie takiej rolety jest niezwykle prosty, gdyż funkcjonuje na zasadzie zastosowania rolki z poziomymi panelami przepuszczającymi promienie słoneczne. W ten sposób można swobodnie i prosty sposób kontrolować natężenie światła. Rolety dzień-noc dostępne są w bardzo dużej ilości wzorów i kolorów, może być montowana jak każdy rodzaj rolet. Kolorystyka, elegancja powodują, że te są wybierane coraz częściej.

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *