Zabezpiecz dom przed wyjazdem na urlop

Już nie długo rozpocznie się okres ferii zimowych, a więc bardzo częste wyjazdy związane z urlopem zimowym. Jak w tym czasie zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie? Jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej?

Nie ma idealnego zabezpieczenia

Warto już na wstępie sprostować, że nie ma idealnego rozwiązania, które pozwoli w stu procentach zabezpieczyć nasz dobytek. Każde rozwiązanie, nawet monitoring czy zaawansowany system alarmowy mają swoje słabe strony, i nawet te instalacje mogą nie zabezpieczyć naszego domu. Dlaczego tak się dzieje? Słabe strony wynikają z samej technologii i sposoby przesyłania informacji przez urządzenia (bardzo często wykorzystywana jest sieć GSM lub inna), te mogą zostać zakłócone przez różne urządzenia (niestety). Można także odciąć zasilanie i bez dodatkowego agregatora system nie zareaguje prawidłowo, tak więc na nic się zdadzą kosztowne rozwiązania. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się łączenie funkcji kilku zabezpieczeń, a więc monitoringu oraz alarmu.

Pamiętajmy także, że główną rolą każdego systemu zabezpieczeń i instalacji jest prewencja!

Tanie alternatywy

Istnieje kilka tanich i skutecznych alternatyw, które pozwolą skutecznie zabezpieczyć nasz dom. Jednym z nich jest symulator światła telewizora. Można go zainstalować przy oknie, aby ten włączał się o konkretnych godzinach. W ten sposób potencjalny złodziej może zostać zmylony, gdyż urządzenie będzie imitować obecność domowników.

Kolejnym przykładem urządzenia może być czasowy włącznik światła. Może zostać zainstalowany w kilku pomieszczeniach, w ten sposób będzie stwarzać wrażenie obecności przynajmniej jednej osoby w domu. Dzięki temu wydawać się będzie, że w domu cały czas ktoś przebywa, co może skutecznie odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Jeśli zaś posiadamy ogrodzenie oraz domofon (również opcją wideo) to ten przy pomocy odpowiedniej aplikacji możemy być zsynchronizowany z naszym telefonem, w ten sposób osoba dzwoniąca przez domofon połączy się z naszym telefonem. Wówczas możemy dowolnie pokierować rozmową oraz przekazać pożądane przez nas informacje.

Najtańszą opcją, warto w słowie „najtańszą” dodać cudzysłów jest poproszenie sąsiada o pomoc, który sprawdzałby co jakiś czas sytuacje wokół naszego domu. Dodatkowa obecność, połączona z odpowiednimi zabezpieczeniami pozwoli nam cieszyć się urlopem na całego, bez zbędnej troski o to co będzie na nas czekać po powrocie.

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *