Zobacz jak markizy pomogą chronić Twój taras

Zbudowałeś dom i zdecydowałeś się na dobudowanie pięknego tarasu? Zastanów się czy przypadkiem nie będziesz potrzebować markiz. O ile obecnie możemy z utęsknieniem wyczekiwać słońca i wyższych temperatur, to jednak gdy nadejdzie ta ciepła pora roku, to może okazać się, że tego słońca będzie za wiele. Markizy pomogą zabezpieczyć dom i nasz taras.

Właściwości markiz

Taras jest tym miejscem, gdzie lubimy spędzać czas, po to został zaprojektowany, jako nie tylko uatrakcyjnienie naszego domu z zewnątrz, ale aby dodatkowo podnieść jego funkcjonalność. Taras nabiera sensu, gdy robi się ciepło i można na nim zrobić grilla lub odpoczywać, jednak jak korzystać z dobrodziejstwa tarasu, gdy słońce świeci zbyt mocno? Rozwiązaniem są markizy, które posiadają kilka ciekawych właściwości, które sprawią, że taras stać będzie przed nami otworem każdego dnia.

Właściwości markiz:

  • ochrona przeciwsłoneczna
  • dodatkowe zabezpieczenie dla roślin, architektury i mebli ogrodowych
  • dodatkowo uatrakcyjnienie domu

Obecnie producenci markiz stawiają na markizy, które można z łatwością złożyć. Albo sterowane są poprzez automatykę lub można je składać ręcznie. Dodatkowo istnieje możliwość instalowania czujników nasłonecznienia oraz wiatru, co powoduje, że markizy same rozkładają się we wspomnianych sytuacjach. Oczywiście dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest posiadanie markiz mechanicznych, wówczas rozkładanie i zwijanie ich jest przyjemne i niemęczące.

Verdon markizy z Rzeszowa. Więcej dowiesz się przechodząc pod adres strony firmy: http://verdon.com.pl/oslony-zewnetrzne/markizy/

Dodatkowo markizy dostępne w różnych wariantach i wzorach kolorystycznych, co pozwala je odpowiednio dopasować do koloru elewacji. Dzięki czemu markiza jest dobrze skomponowana z budynkiem i pozostałym wyposażeniem domu, a także z małą architekturą ogrodową.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Co ciekawe markizy mają szereg zastosowań, lecz przede wszystkim najlepiej sprawdzają się tam, gdzie można wypoczywać na świeżym powietrzu, nie narażając się na przegrzanie czy nieprzyjemne skutki zbyt długiego przebywania na słońcu. Markizy poza tarasami bardzo dobrze sprawdzają się w ogródkach piwnych, tarasach oraz balkonach. Dodatkowo potrafią zasłonić witryny sklepowe, co ogranicza stopień ich nagrzania.

Jakby nie patrzeć, markizy posiadają szereg plusów, dla których warto je zamontować na swoim balkonie lub tarasie.

 

 

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *