O czym powinni pamiętać producenci zjeżdżalni

Czy ma być to zjeżdżalnia koło domu, czy koło przedszkola oraz czy w parku miejskim musi spełniać pewne wymogi, które zapewnią jej użytkownikom bezpieczeństwo i dobrą zabawę.

Producent zjeżdżalni w Polsce

Na terenie całego kraju działa bardzo wielu producentów zjeżdżalni. Wykonywane są one przede wszystkim z kilu tworzyw, ogólnie mówiąc plastik lub ze stali nierdzewnej. Ważne w tym wypadku jest, aby podstawowy budulec był trwały i zapewniał długowieczność produktowi. Najwięcej zjeżdżalni przeznaczonych jest do użytkowania na placach zabaw oraz aqua parkach. W przypadku placów zabaw mamy do czynienia z małymi konstrukcjami, gdyż te po prostu przeznaczone są do użytku dla małych dzieci. Zdecydowanie większe zjeżdżalnie można spotkać w aquaparkach, te mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów długości.

O czym powinni pamiętać producenci zjeżdżalni?

Produkowane zjeżdżalnie powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, być nienagannie gładkie oraz w zależności od miejsca przeznaczenia posiadać dodatkowe zabezpieczenia. Na basenach najczęściej do wypadków dochodzi przy zjeżdżalni, lecz przede wszystkim problem najczęściej leży po stronie użytkownika, a nie wadliwości konstrukcji. Te wykonane są solidnie i dokładnie, dlatego z reguły użytkowanie ich jest w pełni bezpieczne. Każdy producent zobowiązany jest przygotować dokładną instrukcję montażu, a w przypadku dużych inwestycji, taki montaż wykonać samodzielnie. Dodatkowo przygotowywana jest instrukcja użytkowania, która jest jakby zaleceniem stosowania produktu przez użytkowników. Jeśli w tym wypadku wszystko odbywa się zgodnie z zaleceniami, to nie ma mowy o żadnych wypadkach.

http://www.elstal.com.pl/pl/ – zjeżdżalnie producent. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zjeżdżalni.

Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się temu, z jakich zjeżdżalni korzystacie. Być może zobaczycie coś szczególnego lub niepokojącego, to zgłaszajcie to od razu do urzędu lub instytucji odpowiedzialnej.  Jednak z racji przeznaczenia zjeżdżalni dla dzieci, wszelkie wady konstrukcyjne zdarzają się niezwykle rzadko.

domyzklimatem Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *